ارائه مقاله توسط دکتر طباطبائی در چهارمین کنفرانس انجمن تکنولوژی آسفالت خاورمیانه (MESAT)

چهارمین کنفرانس انجمن تکنولوژی آسفالت خاورمیانه (MESAT) در روزهای 4 و 5 جولای 2018 (15 و 16 تیر 1397) در بیروت برگزار شد. علاوه بر دانشگاه صنعتی شریف از ایران، و دانشگاه ویسکانسین- مدیسن (University of Wisconsin-Madison) از امریکا که حامی علمی سه دوره پیشین کنفرانس نیز بودند، دانشگاه ایالتی آریزونا (Arizona State University-ASU) از امریکا هم حامی این دوره از کنفرانس بود. این کنفرانس به میزبانی دانشگاه بالامند (University of Balamand-UOB) از لبنان در بیروت برگزار شد.

در جلسه افتتاحیه کنفرانس به ریاست خانم دکتر نریمان خلیل، آقای دکتر نادر طباطبائی از دانشگاه صنعتی شریف به عنوان رئیس هیأت مدیره انجمن تکنولوژی آسفالت خاورمیانه ارائه ای جهت معرفی انجمن و اهداف کنفرانس با توجه به نیازهای منطقه انجام داد. پس از آن آقای دکتر نجیب جرجس (Najib Gerges) رئیس دانشکده مهندسی عمران UOB به نمایندگی از دانشگاه میزبان به حاضرین خیر مقدم گفته و به معرفی دانشگاه پرداخت. آخرین سخنران مراسم افتتاحیه جناب آقای یوسف فنییانوس (Yousef Fenianos) وزیر حمل ونقل و خدمات عمومی لبنان بود که در خصوص وضعیت راههای لبنان و برنامههای در دست انجام آن وزارت توضیحاتی ارائه داد. در ادامه نیز نمایشگاه تخصصی توسط جناب وزیر افتتاح شد. در اولین جلسه پس از مراسم افتتاحیه 3 نفر از سخنرانان مدعو در رابطه با آخرین دستاوردهای تحقیقاتی خود ایراد سخنرانی کردند. بقیه سخنرانان مدعو نیز در جلسه بعد از ناهار در روز اول و جلسه صبح روز دوم سخنرانانی داشتند. در دیگر زمانها در دو سالن مقالات به صورت موازی ارائه گردید.

به غیر از سخنرانان مدعو، در این کنفرانس مقالات متعددی توسط نویسندگان از کشورهای مختلف منطقه شامل ترکیه، عراق، ایران، لبنان، امارات، قطر، سوریه و همچنین ایتالیا و افریقای جنوبی ارائه شد. از همکاران دانشگاهی ایران، آقایان دکتر امیر کاوسی و دکتر منصور فخری نیز مقالاتی ارائه دادند.

در جلسه اختتامیه کنفرانس آقای دکتر نادر طباطبائی عضو هیأت موسسین و رئیس هیأت مدیره MESAT در خصوص ضرورت ایجاد کمیته‌های تخصصی در سه زمینه (روش‌های طراحی روسازی مناسب برای منطقه، مواد آسفالتی، و استراتژی‌های نگهداری روسازی) را مطرح و از افراد حاضر خواستند تا داوطلبی خود جهت عضویت در هر یک از کمیته‌ها را اعلام نمایند. همچنین با توجه به اتمام دوره هیأت مدیره قبلی، افراد لازم برای هیأت مدیره جدید به تفکیک اعضای منطقه‌ای و اعضای بین‌المللی تعیین شدند.

در بررسی‌های صورت گرفته شرکت کنندگان از سطح بالای علمی و اجرایی کنفرانس، بویژه ترکیب خوب تخصصی سخنرانان مدعو ابراز رضایت داشتند، و ضرورت استمرار و افزایش فعالیت‌های انجمن با توجه به اهداف منطقه‌ای آن، حتی توسط سخنرانان خارج از منطقه نیز، تاکید شد. 

از علاقمندان به همکاری در کمیتههای ذکر شده در بالا و همکاری با MESAT دعوت میشود با nader@sharif.edu  تماس حاصل فرمایند.

فایل ارائه ها و مجموعه مقالات از طریق سایت MESAT قابل دسترسی است.