آزمایش مقاومت کششی نمونه های میلگرد (آموزشی)

عنوان آزمایش: مقاومت کششی نمونه های میلگرد (آموزشی)

توضیح آزمایش: با اعمال جابجایی بین دو فک کششی دستگاه یونیورسال، نمودار نیرو-جابجایی نمونه استخراج می گردد.

تعداد نمونه ها:

تاریخ شروع: آذر 1396، اردیبهشت و خرداد 1397

تاریخ پایان: آذر 1396، اردیبهشت و خرداد 1397

یادداشت:

آزمایش مقاومت کششی نمونه تسمه های فولادی دارای سوراخ

عنوان آزمایش: مقاومت کششی نمونه تسمه های فولادی دارای سوراخ

توضیح آزمایش: نمونه تسمه درون فیکسچر متناسب قرار گرفته و با اعمال نیروی کششی، محل شکست نمونه و نمودار نیرو-جابجایی بدست می آید.

تعداد نمونه ها:

تاریخ شروع: آذر 1396

تاریخ پایان: آذر 1396

یادداشت:

ارائه مقاله علمی در کنفرانس بین المللی SolMech 2018 توسط دکتر حسین محمدی شجاع

کنفرانس مکانیک جامدات (SolMech 2018) مجموعه ای از کنفرانس های دوسالانه بین المللی است که از سال 1953 توسط موسسه تحقیقات فن آوری های پایه آکادمی علوم لهستان (IPPT PAN) برگزار شده است. هدف کنفرانس ارائه فرصت به محققان کشورهای مختلف برای ارائه نتایج علمی در طیف گسترده ای از موضوعات مربوط به مکانیک جامدات میباشد. این کنفرانس ها استانداردهای علمی بالایی را حفظ کرده و به عنوان یک گردهم آیی برای تبادل ایده ها و اطلاعات پژوهشی عمل کرده اند. به طور سنتی، علاوه بر سخنرانی های شفاهی و پوستر توسط شرکت کنندگان، مجموعه ای از سخنرانی های عمومی و سخنرانی های مطرح شده توسط محققان برجسته شناخته شده بین المللی در این کنفرانس ارائه میگردد. آقای دکتر حسین محمدی شجاع، یک سخنرانی کلیدی تحت عنوان “Coupled-field theory for grade 2 piezoelectric media: application to quantum dots” در این کنفرانس ارائه نمودند.

عکس دست جمعی شرکت کنندگان در کنفرانس 41st SolMech 2018

ارائه مقاله در کنفرانس بین المللی UNSAT2018 توسط دکتر حامد صادقی

هفتمین کنفرانس بین المللی خاک­های غیراشباع (UNSAT2018) در دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ (HKUST) و در بازه زمانی دوازدهم تا چهاردهم مردادماه 1397 برگزار شد. دکتر حامد صادقی از گروه مهندسی ژئوتکنیک دانشکده در این کنفرانس شرکت کرده و نتایج آخرین تحقیقات خود روی “رفتار برشی خاکهای لُسی نسبتاً خشک با ریزساختارهای متفاوت” را ارائه داده است.

عکس دسته جمعی شرکت کنندگان در مراسم افتتاحیه کنفرانس

ایشان همچنین با همکاری پروفسور شائو لانگتن ریاست یک جلسه موازی در روز دوم را به صورت مشترک به عهده داشته است. این کنفرانس فرصت بسیار عالی برای دانشجویان، اساتید، پژوهشگران، دانشمندان، مهندسان و نمایندگان سازمان­های دولتی مرتبط با زمینه کنفرانس فراهم کرد تا نتایج آخرین یافته­ ها و توسعه­ های آزمایشگاهی و تئوری خود را ارائه کرده و مورد بحث و بررسی قرار دهند.

اولین سری کنفرانس بین المللی خاک­های غیراشباع در سال 1995 میلادی در فرانسه برگزار شد. دوره ­های بعدی متعاقباً در فواصل زمانی 4 سال به ترتیب در چین، برزیل، آمریکا، اسپانیا و استرالیا با موفقیت برگزار شد. دوره اخیر از این سری کنفرانس­ های بین المللی در مجموع 203 مقاله 6 صفحه­ ای را دریافت و داوری کرده و پس از پذیرش نهایی در دو جلد به چاپ رسانده که همگی به صورت دسترسی باز قابل دانلود است. ارائه دهندگان مقالات از شش قاره آفریقا، آسیا، استرالیا، اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی بوده­ اند. همچنین لازم به ذکر است که تور بازدید از آزمایشگاه تحقیقاتی ژئوتکنیک و سانتریفیوژ در کنار نمایشگاه سه روزه تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته با حضور شرکت های بین المللی همچون GDS، GCTS و VJTECH به صورت موازی با کنفرانس برگزار شد.

شام ویژه رئیس کنفرانس پروفسور چارلز إنگ به اساتید: کلارنس چویی، پییر دلاژ، هاردین راهاردجو، لیمین ژنگ، وین سیواکومار، دل فردلاند، دیوید میسین، سایمون ویلر و حامد صادقی